A testbeszédszakértő elmondja, mi jelzi, ha valaki nem mond igazat, ssak néhány apróságra kell figye
Az emberek hazudás közben hatalmas stressznek vannak kitéve, hiszen nemcsak, hogy koncentrálniuk kell a sztorira, de még arra is figyelniük kell, hogy senkiben se keltsenek gyanút.
A lebukástól való félelem miatt így rengeteg minden megváltozik a beszédükben és a gesztusaikban, a testbeszédszakértő, Judi James pedig azt is elárulta a Daily Mailnek, hogy pontosan mik is ezek. Ezeket a dolgokat figyelve mostantól te is könnyen átláthatsz a szitán, és lebuktathatod a hazudozókat.
Túl nagy szünet
A szakértő elmondása szerint a hazugság az agy számára egy nagyon összetett folyamat, hiszen úgy kell kitalálnia valami hamisat, hogy közben tudja róla az igazságot. Ez sokszor vezet ahhoz, hogy nagyobb szüneteket kell tartania az illetőnek beszélgetés közben, például akkor, ha kérdezel valamit. Figyelemelterelésként és időnyerésként pedig gyakran inkább visszakérdeznek. Mondjuk, a „Miért kérdezed?” egy tipikus jele annak, hogy valaki rejteget valamit.
Gyanús mozdulatok
A hamisat állító ember annyira próbálja bizonyítani azt, amit mond, hogy túlgesztikulál mindent. Rengeteget mutogat, az arca is túlságosan nagy beleélést mutat, sőt, az is lehet, hogy már-már zavarba ejtően hosszan tartja veled a szemkontaktust.
És mivel a szemünk az egyik legkifejezőbb testrészünk, ezért ez az, ami a leginkább lebuktat egy hazudozót. Aki ugyanis csak gondolkodik, de igazad mond, az sokszor lefelé vagy oldalra néz, de aki valami meg nem történt dolgot talál ki, az gyorsabban mozgatja a tekintetét.
De az is a füllentés jele lehet, ha valaki beszéd közben rengetegszer megérinti az orrát, a száját vagy éppen a homlokát, ezzel ugyanis azt sugallja, hogy valótlant állít, hiszen észre sem veszi, de reflexből el akarja rejteni az arcát, mert szégyelli, hogy hazudik. Valamint érdemes figyelni azt is, hogy az illető igazgatja-e a gyűrűjét vagy éppen birizgálja-e a haját. Mivel bár ezeket csinálhatja izgalomból is, nagyon sokszor szintén hazugságra utalhatnak, az agy ugyanis ilyenkor hasonló pótcselekvésekkel próbálja nyugtatni magát.
És ezért fordulhat elő az is gyakran, hogy az éppen hamisat állító ember torka és a szája kiszárad, a légzési ritmusa pedig teljesen megváltozik, így azt vehetjük észre, hogy sokkal ritkábban, mélyebben és hangosabban vesz levegőt.
Eredeti Cikk: http://femina.hu/kapcsolat/igy-buktasd-le-a-hazudozot/